Hello, I’m Saturn. I’m proud to be a part of milky way

Why did I migrate from wordpress to grav?


Wordpress is a great CMS, with full of features, huge community support and rich extensions. According to recent numbers, 25% of all websites around the Internet are powered by Wordpress. The second most popular CMS after Wordpress is Joomla with 2.8% share across CMSs. Wordpress is obviously a dominating software among CMSs. Probably this is because of the configurability of Wordpress with rich plug-in and theme support - which makes it a great fit for many scenarios. However, yesterday I left this mature and proven CMS and migrated to Grav.

Read more
Date: April 23rd at 1:10am
Tags: grav, wordpress

Python ile Hesap Makinesi


Basit bir hesap makinası uygulaması. 2 farklı uygulama yöntemi kullandım. İlk durum tamamen if, elif ve else koşullarıyla hazırlanan hesap makinesi, ikinci durum ise islemleri fonksiyon altında toplayarak yaptığım uygulama.

Python dilinde girintileme bir yazım tarzı değil, zorunluluktur. Bu sayfadan kodları kopyala-yapıştır ile almanız halinde girintileme bozulabilir ve program çalışmayabilir. Kodların girintilenmiş halini http://code.google.com/p/pythonkodcalismalarim adresinden indirebilirsiniz.

Read more
Date: April 23rd at 12:25am

E-mail Güvenliği Sunumu


2009 yılında yaptığım "E-mailleriniz başkaları tarafından okunabilir mi?" başlıklı sunum belgesidir. Konu başlıkları:

  • E-maillerimiz başkaları tarafından okunabilir mi?
  • Brute-force nedir?
  • Fake mail nedir?
  • Phishing nedir?
  • Keylogger ve trojan nedir? Nasıl kullanılır?
  • Doğru şifre seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  • Sosyal mühendislik nedir?
  • Clickjacking nedir?
Read more
Date: April 23rd at 12:25am

Web Siteniz Hacklendiğinde Yapmanız Gerekenler


Siteniz hacklendi, cPanel veya Plesk Panel tarafından oluşturulmuş olan yedeklerinizi yükleyerek web sayfanızı eski haline çevirdiniz, hosting panel şifrenizi ve hacklenmiş olması muhtemel tüm şifrelerinizi de değiştirdiniz. Web sayfanız 3 gün sonra tekrar hacklendi. İşte sırayla yapmanız gerekenler;

Read more
Date: April 23rd at 12:25am